• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

مهر تحصیلی

مسابقات قرآن کریم

شمیم خدمت

سرمایه گذاری موقوفات استان کرمانشاه در سامانه گرمسیری

سرمایه گذاری موقوفات استان کرمانشاه در سامانه گرمسیری

مدیرکل اوقاف کرمانشاه با معاون اقتصادی استانداری جهت تبادل نظر در خصوص مشارکت اوقاف در سامانه گرمسیری دیدار کردند.

 یک شنبه 28 شهریور 1400   73  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ در این دیدار که صبح امروز در محل استانداری کرمانشاه انجام شد، در خصوص مشارکت اوقاف با استفاده از ظرفیت موقوفات درسامانه گرمسیری بحث و تبادل نظر شد.
گفتنی است سامانه گرمسیری با هدف مهار رودخانه سیروان و هدایت آن به سمت دشتهای کرمانشاه و ایلام اجرایی شده که ابتدای آن در شمال کرمانشاه تا موسیان دهلران در استان ایلام ادامه می یابد.تا پیش از این بیشتر آب پنجمین رودخانه بزرگ کشور بدون آنکه حق آب ایران را بپردازد از مرز خارج می شد.اکنون سیروان توسط سد ۳۳۸ میلیون متر مکعبی داریان در شمال شهرستان پاوه مهار شده است.
سامانه گرمسیری در مجموع ۵۳ هزار هکتار از اراضی استان های کرمانشاه و ایلام را سیراب می کند که از این میزان ۳۴ هزار هکتار در استان کرمانشاه و ۱۸ هزار و سیصد هکتار در استان ایلام قرار دارد.
تثبیت جمعیت ، جلوگیری از مهاجرت ، افزایش درآمد خانوارهای روستایی ، افزایش تعداد کشت ها در فصول مختلف و افزایش سه تا هشت برابری درآمد از مهم ترین مزایای این طرح است.
سه هزار پروژه زیرمجموعه طرح گرمسیری تعریف شده که می تواند قسمت قابل توجهی از زمینهای استان های کرمانشاه و ایلام را زیر پوشش قرار دهد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار