• امروز دوشنبه بیست و نهم شهریور 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

مهر تحصیلی

مسابقات قرآن کریم

شمیم خدمت

آیین اختتامیه مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در کرمانشاه برگزار شد+تصاویر

آیین اختتامیه مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در کرمانشاه برگزار شد+تصاویر

آیین اختتامیه مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های حفظ، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان و دعاخوانی به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه روز چهارشنبه با حضور برگزیدگان رشته‌های مختلف در سرسرای اجتماعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

 چهارشنبه 17 شهریور 1400   143  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در این مراسم با قدردانی از همه دست اندرکاران برگزاری این مسابقات در مراحل مختلف گفت: در این فصل رقابت های قرآنی از ابتدا بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در این رقابت ها شرکت کردند که ۲۳۰ نفر به مرحله استانی راه یافتند و در نهایت ۳۹ نفر در رتبه های اول و سوم به عنوان برگزیده معرفی می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین «محمد صالحی» با اشاره به اینکه نفرات اول رشته های مختلف به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند، افزود: اداره اوقاف برگزیدگان را تنها نخواهد گذاشت و با برگزاری کلاسهای آموزشی و مشاوره ای رایگان برای آنها کمک می‌کند تا در مسابقات کشوری، رتبه های بهتری نسبت به سال گذشته کسب کنند.

وی جامعه متدینین و قرآنی را پیشگام در رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و گفت: با توجه به محدودیت هایی که کرونا برای برگزاری محافل قرآنی ایجاد کرد اما اداره اوقاف کرمانشاه در این مدت لحظه‌ای از تبلیغ و ترویج قرآن کوتاه نیامده است و برنامه های تفسیر، محافل انس با قرآن و ترویج سبک زندگی اسلامی در صورت امکان حضوری و اگر مقدور نبوده در فضای مجازی برگزار شده است.

حجت الاسلام صالحی با اشاره به اینکه شنیدن قرآن و محافل انس با قرآن موجب آرامش و تسلی خاطر است گفت: در این مدت این محافل معنوی را در بیمارستان ها برای بیماران و پرستاران هم برگزار کردیم و اجازه ندادیم کرونا ارتباط با قرآن را در محجوریت قرار دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با گرامیداشت سالروز واقعه ۱۷ شهریور این روز را مقدمه ای برای پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود : ۱۷ شهریورماه،  ۲۲ بهمن ها و ۱۵ خردادها بود که دین را زنده نگه داشت و در نتیجه آن روزها بود که امروز ما می‌توانیم برنامه های اینچنینی را در امنیت کامل برگزار کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار