• امروز جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

برگزاری شورای ادارای اوقاف کرمانشاه با حضور مشاور رییس سازمان اوقاف

برگزاری شورای ادارای اوقاف کرمانشاه با حضور مشاور رییس سازمان اوقاف

شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی تشکیل شد.

 جمعه 21 خرداد 1400   85  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ سومین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل اوقاف استان روز گذشته تشکیل شد.
مشاور رییس سازمان اوقاف در این جلسه با بیان اینکه سازمان اوقاف و امورخیریه باید از تمام ظرفیت های خود برای احیاء و بهره وری موقوفات استفاده کند، گفت: با احیاء وبهره وری حداکثری از موقوفات بسیاری از مشکلات اقتصادی مردم حل می شود و بایستی تمام توان را در راستای استفاده بهینه از پتانسیل و ظرفیت این موقوفات بکار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی افزود: در این راستا تغییر برخی از قوانین و مقررات سازمان اوقاف در دستور کار قرار دارد.

وی سازمان اوقاف را تنها متولی گذشتگان دانست و اظهار دانست: این افتخار است که سازمان اوقاف به عنوان تنها متولی گذشتگان خدمت می کند و اگر خوب عمل کنیم رحمت وغفران ایشان شامل حالمان می شود.

مشاور رییس سازمان اوقاف بر همگانی شدن فرهنگ وقف تاکید و خاطرنشان کرد: باید فرهنگ وقف همچون صدقه برای مردم نهادینه شده و جابیفتد، زیرا ارزش وقف بسیار بالاتر از صدقه است و صدقه با یکبار کمک به پایان می رسد اما دامنه عمل خیر واقف الی الابد ساری و جاری است و به همین جهت است که وقف را صدقه جاریه می دانند.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه از ظرفیت خوبی در زمینه موقوفات برخوردار است، بیان داشت: باید از این ظرفیت حداکثر استفاده بعمل آید که خیرات و مبرات آن در سطح استان نمایان گردد.

در ابتدای جلسه مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه گزارشی از وضع موجود و عملکرد اوقاف در استان طی سال گذشته ارائه داد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی با بیان اینکه اوقاف کرمانشاه استانی موقوفه محور است، اظهار داشت: درآمد اوقاف در استان کرمانشاه غالبا از محل موقوفات می باشد.

وی عملکرداوقاف استان را در سال ۹۹ مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ میلیارد ریال از قِبل درآمد موقوفات بسته معیشتی تهیه و در اختیار مردم آسیب دیده از کرونا قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف استان افزود: اوقاف در استان کرمانشاه تمام توان خود را به کار گرفته که گوشه ای از مشکلات مردم را حل کند.

وی احداث ۱۰ نیروگاه خورشیدی با تولید ۲۰۰ کیلووات انرژی را یکی از اقدامات سال ۹۹ دانست و خاطرنشان کرد: درآمد برق از طریق این نیروگاه ها متعلق به بقاع متبرکه بوده و با این اقدام اوقاف قدمی در راه رفع کمبود برق در استان برداشته است.

حجت الاسلام‌صالحی احداث باغ دیم در اراضی بقعه امامزاده حسین (ع) روستای چوگان سنقر را از دیگر اقدامات برشمرد و تصریح کرد: سال گذشته در ۵ هکتار از اراضی این بقعه با استفاده از فناوری واترباکس باغ دیم احداث گردید که اگر نتیجه مطلوبی از آن بدست آید در دیگر اراضی نیز انجام خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار