• امروز جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

برگزاری جلسه توجیهی طرح بشارت با حضور موسسات قرآنی  کرمانشاه

برگزاری جلسه توجیهی طرح بشارت با حضور موسسات قرآنی کرمانشاه

رییس اداره امورقرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه گفت: از تمام ظرفیت قرآنی استان برای اجرای مطلوب طرح بشارت استفاده می شود.

 چهارشنبه 19 خرداد 1400   34  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه، جلسه توجیهی طرح بشارت  امروز ۱۸ خردادماه در تالار وحدت با حضور حداکثری مؤسسات قرآنی استان شامل مؤسسات مرکز استان و مؤسسات شهرستان‌ها جهت شرکت در طرح برگزار شد

سهیلی گفت: در طرح بشارت که یک طرح ملی از سوی سازمان اوقاف است و طی آن ظرف سه سال ۵ جزء قرآن کریم حفظ خواهد شد، در استان کرمانشاه با همکاری موسسات قرآنی ادارات فرهنگ‌و ارشاد و تبلیغات اسلامی به صورت مشترک اجرا‌می شود.

رییس اداره قرآنی اوقاف کرمانشاه افزود: این کار مشترک آغاز مبارکی برای کارهای مشترک آینده خواهد بود و یکی از اهداف آن احیاء و حمایت از موسسات قرآنی استان است.

وی اولویت در اجرای این طرح را شیوه حضوری دانست و تصریح کرد: طرح به سه صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی قابل اجراست که باتوجه به شرایط ناشی از کرونا در این خصوص برنامه ریزی می شود‌.

سهیلی خاطرنشان کرد: محوریت طرح بشارت در سال جاری جزء ۲۹ قرآن کریم است که در ۲۰ جلسه دو ساعته اجرا می شود .

 وی تصریح کرد: شرکت در این طرح نیازمند داشتن گواهینامه قبولی جزء ۳۰ است و برای کسان که این گواهی را ندارند با برگزاری آزمون ورودی از جزء ۳۰ معادلسازی می شود.

رییس قرآنی اوقاف استان افزود: آزمون ورودی توسط موسسات انجام شده و مسئولیت برگزاری آزمون پایانی نیز با اداره اوقاف خواهد بود.

در ادامه معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت:طرح فراگیر استانی قرآنی بشارت  با هدف بسط و گسترش فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، حفظ و تدبر در آیات قرآن کریم، بهره مندی مخاطبان از فرصت اوقات فراغت تابستان، کشف استعدادهای نهفته حفظ قرآن کریم در استان  و همگرایی نهادهای قرآنی و اجتماعی برای ایجاد پویش های معنوی با لطف و عنایت پروردگار متعال و مشارکت برخی نهادهای قرآنی برنامه ریزی و آغاز خواهد شد.

 محسن کرمیان خاطر نشان کرد: در شیوه حضوری و مجازی مخاطبان طرح در ۲۰ جلسه آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت می ورزند و در شیوه نیمه حضوری مخاطبان طرح می بایست در حداقل نیمی از جلسات آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت ورزند.

وی تصریح کرد: مجری دوره ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان ها به عنوان کارفرما و موسسات و خانه های قرآنی و مردمی دارای مجوز و بقاع متبرکه می باشند.

در ادامه پیمان سلیمی گفت: این طرح  بین سه دستگاه هم خانواده قرآنی اداره اوقاف، ارشاد و تبلیغات اسلامی در استان کرمانشاه برگزار و مجری طرح، اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان کرمانشاه و مؤسساتی که در این طرح شرکت می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه قرانی استان کرمانشاه  اظهار کرد: سرانه حمایتی در باب ثبت‌نام در حوزه‌های حفظ قرآن‌آموزان از سوی اوقاف تامین می شود  و این ویژه قرآن‌ آموزانی است که جزء ۳۰ را حفظ کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: ما باید در حوزه ی حفظ،آموزش و تخصصی شدن کارهای قرانی فعالیت را بیشتر کنیم و در حال حاضر ویروس کرونا باعث تعطیلی کلاس های موسسات قرآنی شده به طوری که بسیاری از موسسات قرانی ما در حال تعطیلی هستند و موسسات فعال ما نیمه فعال یا غیر فعال شده اند.

سلیمی تاکید کرد: خوشبختانه حمایتی هایی از طرف اتحادیه  کشوری بابت کارها ی قرانی دریافت کرده ایم که این حمایت فقط مخصوص موسساتی است که طرح محور و در جلسات حضوری دارند. 

 مدیرعامل اتحادیه قرانی استان کرمانشاه  در پایان گفت: اطلاع رسانی اتحادیه از طریق کانال های مجازی اتفاق خواهد افتاد و در سال جدید باحمایت همکاران به جایگاه رفیع و بالای اتحادیه ی قرآنی دست خواهیم یافت.


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار