• امروز جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

طرح قرآنی بشارت  در کرمانشاه با حضور حداکثری موسسات و تشکل های قرآنی برگزار می شود

طرح قرآنی بشارت در کرمانشاه با حضور حداکثری موسسات و تشکل های قرآنی برگزار می شود

در جلسه هماهنگی مسئولین قرآنی استان مطرح شد؛ طرح قرآنی بشارت 1400 با محوریت حفظ جزء ۲۹ در کرمانشاه با حضور حداکثری موسسات و تشکل های قرآنی برگزار می شود .

 چهارشنبه 12 خرداد 1400   38  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ صبح امروز ( 12 خرداد) جلسه‌ای با عنوان بررسی چگونگی اجرای طرح استانی بشارت(حفظ قرآن کریم) با حضور بهرام فاضلی (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی)، محسن کرمیان (معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی)، ساحل سهیلی (رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه)، حجت‌الاسلام‌سید هادی شاه‌محمدی (رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه)،‌حجت الاسلام ابوذرقوره جیلی مسئول موسسه میراث ماندگار وسلیمی مدیرعامل اتحادیه موسسات مدغن کرمانشاه در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه؛ بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم تسلیت ایام ارتحال امام (ره) و نیز سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) به تفسیر در خصوص هماهنگی دستگاه های متولی امورات قرآنی سخن گفت.

سپس معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن تسلیت ایام پیش رو اظهار داشت: طرح فراگیر استانی قرآنی بشارت  با هدف بسط و گسترش فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، حفظ و تدبر در آیات قرآن کریم، بهره مندی مخاطبان از فرصت اوقات فراغت تابستان، کشف استعدادهای نهفته حفظ قرآن کریم در استان  و همگرایی نهادهای قرآنی و اجتماعی برای ایجاد پویش های معنوی با لطف و عنایت پروردگار متعال و مشارکت برخی نهادهای قرآنی برنامه ریزی و آغاز خواهد شد.

کرمیان گفت:سرفصل های آموزشی طرح را بیان اهداف و مزایای حفظ قرآن، بیان مراحل و روش های حفظ، مرور و تثبیت، بیان ارتباط لفظی و معنایی سوره جزء 29  و پرسش از محفوظات پیشین و جدید  طرح در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تربیت حافظان قرآن کریم برگزار خواهد شد.

در ادامه رییس اداره قرآنی اوقاف کرمانشاه نیز گفت: براساس این طرح پس از تبلیغات، ثبت نام و سطح بندی مخاطبان، به تفکیک جنسیت، سطح تحصیلات و محدوده سنی، دوره های آموزشی به سه شیوه حضوری، نیمه حضوری یا مجازی ویژه علاقه مندان به حفظ قرآن کریم در موسسات و خانه های قرآنی دارای مجوز و بقاع متبرکه برگزار و مخاطبان، موفق به حفظ متقن و استوار جزء 29 شده و خواهند توانست به صورت صحیح و روان محفوظات خود را ارایه نمایند.

سهیلی در خصوص نحوه برگزاری این طرح گفت: در شیوه حضوری و مجازی مخاطبان طرح در 20 جلسه آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت می ورزند. در شیوه نیمه حضوری مخاطبان طرح می بایست در حداقل نیمی از جلسات آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت ورزند.

شایان ذکر است؛ مجری دوره ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان ها به عنوان کارفرما و موسسات و خانه های قرآنی و مردمی دارای مجوز و بقاع متبرکه می باشند.

وی ادامه داد: گروه های هدف در این طرح تمامی علاقه مندان به حفظ قرآن در دو رده سنی بالا و پایین 15 سال به تفکیک جنسیت در استان می باشد.

گفتنی است؛ در اجرای این طرح قرآنی سازمانها ، تشکل ها و نهادهای قرآنی مختلف همکاری می کنند.همچنین وزارتخانه ها وسایر نهادهای کشور با فراخوانهای مختلف طرح سعی در ترغیب کارمندان و پرسنل متبوع خود برای شرکت در طرح خواهند نمود.

محل تشکیل دوره ها؛ موسسات و خانه های قرآنی مردمی دارای مجوز  خواهند بود.

 

 

 

 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار