• امروز جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

انجام فعالیت های مشترک توسط دستگاه های متولی برنامه های قرآنی /اوقاف حامی و پشتیبان برنامه های قرآنی

انجام فعالیت های مشترک توسط دستگاه های متولی برنامه های قرآنی /اوقاف حامی و پشتیبان برنامه های قرآنی

طی جلسه هم اندیشی فعالیت های قرآنی استان بر انجام فعالیت های مشترک دستگاه های متولی امورات قرآنی تاکید شد.

 جمعه 24 اردیبهشت 1400   111  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه؛ در جلسه روز سه شنبه (21 اردیبهشت) که در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه تشکیل شد فعالیت های قرآنی ادارات و سازمان های متولی امور فرهنگی و مذهبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با محوریت اجرای طرح ملی بشارت و سایر برنامه های آموزشی قرآن کریم در سال 1400 تشکیل گردید، محسن کرمیان رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن آرزوی قبولی طاعات و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر در خصوص همکاری و هماهنگی بین ادارات و سازمان ها و موسسات فرهنگی و قرآنی استان مطالب مبسوطی بیان نمود.

وی ضمن بیان این بحث که ویروس منحوس کرونا تمام فعالیت های فرهنگی، هنری و دینی را مورد تاثیر خود قرار داده اظهار داشت: متاسفانه از زمان شیوع این ویروس اکثر فعالیت های فرهنگی و هنری که با حضور مردم رونق خاصی به خود می گیرد تعطیل و اکثر برنامه ها در فضای مجازی برگزار می شود که از دیدگاه عمومی بازدهی و مخاطب زیادی ندارد.

کرمیان اظهار داشت: برگزاری واجرای برنامه های قرآنی چه در سطح خرد و چه در سطح کلان دراین شرایط جلوه خاصی ندارد و اگر دستگاه های هم خانواده ای مانند وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و...با کمک و هماهنگی هم اقدام به انجام اینگونه فعالیت ها نمایند یقینا بازدهی بسیار بالاتری از وضعیت کنونی خواهد داشت.

در ادامه سهیلی، رئیس اداره امور قرآنی سازمان اوقاف نیز ضمن طرح سخنانی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به بازدهی فعالیت هایی مانند آزمون سراسری قرآن و عترت که در گذشته با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته ایم به یقین همکاری های ادارات به غنای کیفی و کمی مراسمات و برنامه های قرآنی خواهد افزود.

ایشان با طرح دو برنامه طرح ملی بشارت 1400با  موضوع حفظ جزء 29 قرآن کریم و نیز آزمون ترجمه و مفاهیم کتاب استاد صفار هرندی در آینده نزدیک توسط سازمان اوقاف گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، آموزش و پرورش استان و سازمان تبلیغات در سالهای گذشته با یک هماهنگی و انسجام خوب طرح ملی بشارت حفظ جزء 30 را برگزار نمودند که نتایج بسیار خوب و راضی کننده داشته است و در سال جاری نیز انتظار داریم با استعانت از خداوند متعال و همکاری و هماهنگی دستگاه های هم خانواده گام مثبت و چشمگیری در اجرای این دو طرح داشته باشیم.
وی تصریح کرد: اداره کل اوقاف استان کرمانشاه از نظر اجرای فعالیت های قرآنی در دو بخش تبلیغی ترویجی و آموزشی در سطح کشور جزء برترین هاست و توفیقات خوبی را کسب کرده است.
رییس قرآنی اوقاف کرمانشاه اجرای گسترده محافل انس باقرآن کریم، کرسی های تلاوت و تفسیر در بقاع متبرکه و مساجد، برنامه جزء خوانی قرآن کریم، سامان دهی داوران مسابقات قرآن کریم، آموزش و ارتقاء سطح متسابقین با دعوت از اساتید برجسته تجوید و صوت و لحن و همچنین آموزش قرآن کریم در سطوح مختلف، حمایت مادی و معنوی از فعالیت های قرآنی سایر دستگاه ها در استان را تنها بخشی از فعالیت های در دست اجرای این اداره کل دانست.

در ادامه حجت الاسلام شاه محمدی مسئول دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی نیز ضمن ارائه مطالب تکمیلی در این خصوص به تشریح طرح پیشنهادی سازمان خود پرداخت.

در ادامه مقرر گردید؛ طی یک هماهنگی ضمن دعوت از موسسات فعال قرآنی و تشریح برنامه های مورد انتظار طرح بشارت 1400 ترجمه و مفاهیم کتاب استاد صفار هرندی مراحل عملیاتی این طرح در استان کرمانشاه آغاز شود
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار