• امروز دوشنبه یازدهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

نخستین همایش مقاله کوتاه در کرمانشاه برگزار می‌شود

نخستین همایش مقاله کوتاه در کرمانشاه برگزار می‌شود

نخستین همایش مقاله کوتاه با بررسی ابعاد اسلام هراسی و توهین به مقدسات اسلامی در کرمانشاه برگزار می‌شود.

 پنج شنبه 18 دی 1399   80  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ نخستین همایش مقاله کوتاه با بررسی ابعاد اسلام هراسی و توهین به مقدسات اسلامی در عصر حاضر و تبیین راهکارهای مقابله با آن در کرمانشاه برگزار می‌شود.
بررسی شیوه معرفی و تبیین ادیان الهی در قرآن کریم، احترام و همدلی و ارتباط پیروان ادیان از منظر قرآن مجید و مقابله با هتاکی، تخریب شخصیت و توهین به مقدسات در نهج البلاغه از محورهای این فراخوان است.
راهکارهای مقابله با اسلام ستیزان و هتاکان در قرآن و سیره معصومین (ع)، بررسی دیدگاه امامین انقلاب اسلامی درباره اسلام هراسی و اهانت به مقدسات اسلامی، جایگاه و نقش روحانیت و مبلغان مذهبی در تبیین صحیح دین مبین اسلام و زدودن اسلام هراسی از موضوعات دیگر این فراخوان است.
متقاضیان می‌توانند مقاله کوتاه خود را در موضوعاتی همچون جایگاه و نقش رسانه و فضای مجازی در تبیین صحیح دین مبین اسلام و زدودن اسلام هراسی، رویکرد دوگانه به آزادی بیان در رسانه‌های غربی با محوریت توهین به مقدسات اسلامی، بررسی و تحلیل عملکرد گروه‌های افراطی و القای باور اسلام هراسی و توهین به مقدسات ارسال کنند.
بررسی عنصر هتاکی به مقدسات از منظر فقهی و حقوقی، آثار و پیامدهای اسلام هراسی و توهین به مقدسات اسلامی در حال حاضر، ترفندهای جریان‌های ضداسلامی در بهره گیری از رسانه و فضای مجازی در گسترش اسلام هراسی از محورهای دیگر این فراخوان است.
داوطلبان می‌توانند مقاله کوتاه خود را تا تاریخ ۱۲ بهمن ماه به آدرس conf.qurani.kermanshah@gmail.com ارسال کنند.

این همایش در دهه فجر امسال(۱۳۹۹) برگزار و مقالات برتر در این همایش معرفی خواهند شد.

گفتنی است، این همایش توسط دانشگاه علوم قرآنی کرمانشاه با همکاری مجموعه‌ای از نهادهای استان از جمله اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه برگزار می‌گردد

.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار