• امروز چهارشنبه هفنم آبان 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

نشست تخصّصی با موضوع راهکارهای تحقق وقف جمعی در کرمانشاه برگزار شد

نشست تخصّصی با موضوع راهکارهای تحقق وقف جمعی در کرمانشاه برگزار شد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه در جمع روحانیون اهل سنت اورامانات گفت: وقف در اورامانات از دیرباز مورد توجه بوده است اما ایجاد موقوفات جدید با موضوع رفع نیازهای روز جامعه امری ضروری است.

 یک شنبه 27 مهر 1399   54  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی مدیرکل اوقاف استان در جمع روحانیون اهل سنت منطقه پاوه و اورامانات گفت: وقف از دیرباز مورد توجه مردم منطقه اورامانات بوده است.

وی افزود: بیشتر موقوفات اهل سنت در حوزه مساجد است که البته امری پسندیده است اما نیازهای روز جامعه تغییر جهت مصرف وقف را می طلبد و کمبود موقوفات مرتبط با نیاز مردم ًنوعی ضعف در این حوزه است.
مدیرکل اوقاف استان ادامه داد: در این شرایط سخت که ویروس کرونا جهان راگرفتار کرده است اگر نبود وجود کمک های مومنانه گه بخشی از آن از محل موقوفات کشور تامین شد، معلوم نبود چه اتفاقی برای عده ای از مردم می افتاد و اینها همه از برکات وقف به عنوان یکی از احکام متعالی اسلام است.

وی اظهار داشت: شما علمای دین هستید و مردم احکام و اعمالشان را از ما می گیرند و تبلیغ در خصوص وقف منشاء خیرات وبرکات فراوان برای خود مردم خواهد شد.

حجت الاسلام صالحی ابراز امیدواری کردزمینه تحقق وقف خصوصا وقف ها جمعی در سایه این نشست ها فراهم گردد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار