• امروز جمعه چهارم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

صندوق حمایتی برای فعالان قرآنی کشور تشکیل می شود

صندوق حمایتی برای فعالان قرآنی کشور تشکیل می شود

رئیس‌مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور از تشکیل صندوق حمایتی و کمک رفاهی برای فعالان قرآنی کشور خبر داد.

 پنج شنبه 20 شهریور 1399   41  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه در نشست با اساتید جامعه قرآنی استان کرمانشاه گفت: ماموریت های قرآنی سازمان اوقاف در چند حوزه خلاصه می شود که یکی از مهم ترین آنها آموزش است.

مهدی قره شیخ لو افزود: وظیفه ما بعنوان اوقاف، آموزش های تخصصی است و آموزش های پایه ای و عمومی را باید به دیگر دستگاه ها بسپاریم و برای همین امسال در مسابقات رشته های عمومی همچون نهج البلاغه و احادیث، تدبر در قرآن و...‌را حذف کردیم زیرا جزء مسابقات ارشاد است و نیازی به موازی کاری نیست.

وی تلاوت قرآن کریم را هنر اسلامی خواند و تصریح کرد: تلاوت زیبا، ناخودآگاه دل ها را جذب قرآن می کند و در روایات نیز به آن تاکید شده است؛ لذا تلاوتِ یک قاری صرفا یک کار هنری نیست بلکه قاری سخنگوی خداست و پیام خداوند را با ابزار هنر به مخاطب زیباتر بیان می کند.

رئیس‌مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه اظهار داشت: در حوزه مسابقات نیز نیازمند یک بازبینی جدی هستیم هم در بخش محتوا هم در روش های اجرای آن.

وی ساماندهی داوران را از دیگر اقدامات پیش روی مرکز امور قرآنی دانست و گفت: آیین نامه داوری را اصلاح کردیم و طی فراخوانی که بزودی اعلام می شود افراد دارای شرایط می توانند ثبت نام کرده و سپس از آزمون هایی که از ایشان گرفته می شود مجوز داوری صادر خواهد شد.

مهدی قره شیخلو در ادامه با بیان اینکه در میان جامعه قرآنی افرادی هستند که نیازمند حمایت اند، خاطرنشان کرد: صندوق حمایتی و کمک رفاهی با اعتباری بالغ بر ۲/۵ میلیارد تشکیل داده ایم و امیدواریم بتوانیم مشکلات این افراد را حل کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار