• امروز جمعه چهارم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

رشد وقف قرآنی درکشور اعتباری پایدار برای فعالیت های قرآنی است/اوقاف کرمانشاه باید به قطب قرآنی کشور تبدیل شود+تصاویر

رشد وقف قرآنی درکشور اعتباری پایدار برای فعالیت های قرآنی است/اوقاف کرمانشاه باید به قطب قرآنی کشور تبدیل شود+تصاویر

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه در جلسه شورای اداری اداره کل اوقاف استان کرمانشاه گفت: اگر وقف قرآنی در کشور رشد پیدا کند، اعتباری پایدار برای فعالیت های قرآنی به وجود می آید.

 پنج شنبه 20 شهریور 1399   33  0      

جلسه شورای اداری صبح امروز با حضور رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه در محل اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه؛ مهدی قره شیخلو در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از وضعیت برنامه های قرآنی این استان گفت: یکی از مهم ترین وظایف ما این است که ظرفیت فعالیت قرآنی را در بقاع متبرکه افزایش دهیم و برنامه های همچون کرسی تلاوت‌ و کرسی تفسیرهفته ای یک شب در این بقاع برگزار شود

وی افزود: حدود ۲۰۰ بقعه متبرکه در کشور داریم که اگر هر هفته یک شب کرسی تلاوت و تفسیر در آنها برگزار شود در مجموع ده هزار کرسی در سال برپا شده است و این فرصت و میدان خوبی است برای بروز و ظهور قرآنی ها.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف اظهار داشت: اگر وقف قرآنی در کشور رشد پیدا کند، اعتباری پایدار برای فعالیت های قرآنی به وجود می آید و استان کرمانشاه در این زمینه خوب عمل کرده و باید از تجربه این استان برای سایر کشور استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای ظرفیت خوبی در حوزه موقوفات است تصریح کرد: با توجه به ظرفیت قرآنی خوبی که در این استان وجود دارد، کرمانشاه باید به قطب قرآنی کشور تبدیل شود و بخشی از کشور را در این حوزه مدیریت کند و بسیاری از برنامه ها منطقه ای برگزار شود.

قره شیخلو با اشاره به اینکه در دهه گذشته مسابقات اوقاف شیب نزولی پیدا کرده، اظهار داشت: باید نگاه به مسابقات تغییر کند و توجه به مسابقات شهرستان و استان در اولویت قرار گیرد لذا پایگاه اصلی مسابقات شهرستان و استان است سپس ملی و بین المللی.

وی در حوزه چاپ و نشر قرآن کریم نیز تاکید کرد: برخی استان ها از حداقل قرآن برای آموزش محرومند و در این نیز سازمان با کمک اوقاف کرمانشاه وارد سرمایه گذاری در چاپ قرآن خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار