• امروز یک شنبه بیست و هشتم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

همایش استانی تکریم و تعظیم امامزاده ابراهیم(ع) کنگاور برگزار شد

همایش استانی تکریم و تعظیم امامزاده ابراهیم(ع) کنگاور برگزار شد

همایش استانی تکریم و تعظیم امامزاده ابراهیم(ع) کنگاور با دیدار مردم به ویژه جوانان و نوجوانان با خدام حرم رضوی در آستان مقدس این امامزاده عظیم الشان برگزار شد.

 پنج شنبه 20 تیر 1398   54  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و انور خیریه استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام لُروند امام جمعه شهرستان کنگاور در این مراسم به اهمیت جایگاه امامزادگان پرداخت و گفت: وجود بقاع متبرکه امامزادگان عظیم‌الشأن یکی از مواهب الهی به ملت ایران اسلامی و جایگاهی برای به آرامش رسیدن مردم است.
حجت الاسلام لُروند با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب درخصوص تبدیل امامزادگان به قطب‌های فرهنگی، تاکید کرد: امامزادگان باید محلی برای تربیت جوانان، آشنایی با اهل بیت(ع)، آموزش مفاهیم قرآنی و پاسخگویی به نیازهای معنوی همه مردم به ویژه جوانان باشند.
وی با اشاره به این که تبیین زمینه ترویج فرهنگ زندگی اجتماعی نوجوانان و جوانان اولویت اساسی است، بیان کرد: باید از این الگوها با تلاش مدیران فرهنگی اقدام شود تا بتوانیم جایگاه اصلی امامزادگان را حفظ و نگهداری کنیم که در این زمینه افزایش حضور نسل جوان و امروزی نیز بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: امید می‌رود از ظرفیت مهم امامزاده ابراهیم(ع) برای توسعه شهرستان استفاده شود تا بتوانیم به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.
امام جمعه شهرستان کنگاور با بیان اینکه خادمان رضوی فضای جامعه را معطر می‌کنند، گفت: حضور معنوی خادمان رضوی همراه با پرچم متبرکه حرم رضوی موجب رشد و کمال جامعه می‌شود و آنانی که از مسیر ولایت و صراط مستقیم جدا افتاده اند به راه درست هدایت خواهند شد.
حجت الاسلام لُروند با بیان اینکه حرکت خادمان آستان قدس رضوی افتخار آفرین برای شهرستان کنگاور است، گفت: افتخار مردم کنگاور میزبانی از خدام و زائرین حرم رضوی است و مردم و مسئولان باید قدردان این لطف خداوند به مردم کنگاور باشند.
وی در پایان به برکات و آثار معنوی استقبال از خادمان رضوی نیز اشاره کرد و تاکید داشت: استقبال مردم از سفیران معنویت نشان از ولایت مداری و پایبندی به صدق و امانتداری مردم است.
گفتنی است؛ در این مراسم خادمان حرم مطهر رضوی به قرائت زیارت پرچم متبرک امام رضا(ع) پرداختند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار