• امروز پنج شنبه دوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

مفاهیم قرآن کریم مهجور مانده است

مفاهیم قرآن کریم مهجور مانده است

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه کشور گفت: مفاهیم قرآن کریم مهجور مانده و برای رفع آن باید قرآن را بخوانیم و بدان عمل کنیم.

 پنج شنبه 23 اسفند 1397   28  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام حمید ملکی در نشست سبک زندگی قرآنی که در حوزه علمیه امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در برخی خانه‌ها قرائت قرآن وجود دارد ولی فهم قرآن وجود ندارد، مفاهیم آن مهجور است و در برخی مجالس نیز مفاهیم از مهجوریت درآمده است؛ اما عمل به قرآن مهجور مانده است.
وی با بیان اینکه هنوز قرآن بر سفره‌های زندگی مسلمانان وارد نشده است، گفت: باور کردن این مساله که قرآن، کتاب برنامه زندگی آرامش بخش و ترقی بخش است برای مردم تبیین نشده است لذا باید قرآن را بر سر سفره‌ها وارد کنیم.
معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: کسی که حافظ قرآن باشد اما محارم قرآن را خفیف بشمارد جاهل به قرآن است.
وی در ادامه نیازهای انسان را دو نیاز ثابت و متغیر دانست و گفت: سبک زندگی بر می‌گردد به نیازهای ثابت و با نگاه به این نیازهای ثابت می‌توان به سمت نیازهای متغیر سوق پیدا کنیم.
حجت الاسلام ملکی یادآور شد: اگر بخواهیم حق قرآن را ادا کنیم باید قرآن بخوانیم و به آن عمل کنیم و آن را از مهجوریت در بیاوریم.
حجت الاسلام ملکی با تأکید بر اینکه قرآن را باید در زندگی‌ها ساری و جاری کنیم، بیان داشت: البته ناگفته نماند کسی که قرآن را مهجور کرده در اصل خود را محدود کرده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار