• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

احياي فرهنگ قرآنی از مهم ترين دستاوردهاي انقلاب است

احياي فرهنگ قرآنی از مهم ترين دستاوردهاي انقلاب است

حجت الاسلام بیگلری گفت: احياي فرهنگ قرآنی از مهم ترين دستاوردهاي انقلاب است.

 چهارشنبه 27 تیر 1397   9  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، ،دادستان دادگاه های ویژه غرب در آئین افتتاحیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله استان که در محل مجتمع خدمات رفاهی کرمانشاه برگزار شد افزود: یکی از رسالت های مهم انقلاب اسلامیمان در عرصه ی بین الملل، معرفی و احیا و گسترش تفکر و معارف اسلامی است. دشمنان و معاندان اسلام همواره می کوشند چهره ی اسلام را مخدوش سازند و حقایق را وارونه جلوه دهند. بر اثر پیروزی انقلاب اسلامی دین و دینداری در سراسر جهان احیا گردید و دین و معنویت به صحنه ی اجتماع بازگشت.
وی با اشاره به آیه 21 سوره حشر بیان داشت: خداوند تبارک و تعالی در این آیه می فرمایند «اگر این قرآن را بر کوهى نازل مى کردیم، مى دیدى که در برابر آن خاشع مى شود و از خوف خدا مى شکافد! اینها مثالهائى است که براى مردم مى زنیم، شاید در آن بیندیشند». این مثل پیرامون جاذبه فوق العاده قرآن مجید سخن مى گوید، خداوند متعال در این آیه شریفه، نفوذ معنوى قرآن را در انسان بر خشوع و خضوع کوه ها در برابر قرآن تشبیه کرده است که اگر قرآن بر کوه ها نازل مى شد، کوه در برابر قرآن خاشع گشته و از خوف خدا مى شکافت. سپس هدف از امثال القرآن را تعقّل و تفکّر در آیات الهى بیان مى کند.
حجت الاسلام بیگلری برگزاری چنین برنامه هایی را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل(ره) قرآن کریم را دوباره زنده کرد و با عنایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) امروز شاهد هستیم هزاران نفر از جوانان و نوجوانان در کشور دررشته های مختلف قرآن فعالیت دارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار