• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

بهره گیری از مفاهیم و محتویات قرآنی  مایه شکست دشمنان است

بهره گیری از مفاهیم و محتویات قرآنی مایه شکست دشمنان است

امام جمعه کرمانشاه گفت: بهره گیری از مفاهیم و محتویات قرآنی مایه شکست دشمنان است

 چهارشنبه 27 تیر 1397   20  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در آیین افتتاحیه این مسابقات، قرآن را متعلق به همه بشریت در همه زمان ها تا ابد دانست و گفت: قرآن با فطرت انسان عجین است تا زمانی که انسان روی زمین هست قرآن و پیام آن زنده است.
آیت الله مصطفی علما ، قرآن کریم و اهل بیت را 2 گوهر با ارزش برای همه انسان عنوان کرد که به فرموده پیامبر (ص) مسلمانان اگر این 2 را با هم داشته باشند همیشه موفق و پیروز هستند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: کاری هنری است، که ریشه و محتوای قرآنی داشته باشد و از جامعه فرهنگی و هنری خواست در آثارشان محتوای قرآنی را بگنجانند.
آیت الله علما بهره گیری از مفاهیم و محتویات قرآنی را مایه شکست دشمنان دانست و افزود: امام راحل (ره) با اتکا به نیروی قرآن و اهل بیت (ع) توانست دشمنان را به زانو در آورد.
امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: قرآن کریم برجسته ترین و والاترین کتاب آسمانی است که از نظر ارزش محتوایی وتأثیر در هدایت اجتماعی بی نظیر است، کتاب جاودانه و تحریف نشده ای که از جامعیت موضوعی برخوردار است و برای هر کس که آن را سر مشق خود قرار می دهد نقش مؤثری در تعیین مسیر درست زندگی دنیوی و نیل به سعادت اخروی ایفا می کند.
وی افزود: قرآن یگانه کتاب جامع الهی است که با مجموعه ای از احکام فردی و اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و... عهده دار هدایت انسان به زندگی سعادتمندانه بوده و هست.
آیت الله علما تصریح کرد: تمسک به قرآن به عنوان حبل المتین ناگسستنی الهی که از منشأ عزت و حکمت نازل و به دست بشریت رسیده است راه رشد و کمال به سوی قلّه های رفیع انسانیت را به انسانهای گم گشته و راه گم کرده نشان می دهد و اگر ارتباط با این حبل متین الهی؛ قطع شود، راه سعادت به روی انسان مسدود خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار