• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

جامعه به آرامش با برگشت به مفاهیم نورانی قرآن نیاز دارد

جامعه به آرامش با برگشت به مفاهیم نورانی قرآن نیاز دارد

دبیر ستاد چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی گفت:جامعه به آرامش با برگشت به مفاهیم نورانی قرآن نیاز دارد.

 چهارشنبه 27 تیر 1397   9  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، حجت الاسلام مجید میرزایی در آئین افتتاحیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم که پیش از ظهر امروز27 تیرماه برگزار شد، افزود: قرآن باید سرمشق کارهای ما باشد و درک مفاهیم و عبور از مسیر قرآن هدایت، سربلندی و شکوفایی جامعه را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: قرآن همان قانون خدایی است كه اصلاح دین و دنیای مردم را به عهده گرفته و سعادت جاودانی آنان را تضمین كرده است
دبیر ستاد چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی بیان داشت:مرحله شهرستانی که برای اولین بار در همه شهرستانهای استان با حضور پنج هزار شرکت کننده برگزار شد که 607 نفر از این تعداد به مرحله استانی راه یافتند.
حجت‌الاسلام مجید میرزایی اضافه کرد: 270 نفر از این تعداد در رشته معارف قرآنی و 331 نفر نیز در رشته های حفظ، قرائت ،تحقیق، ترتیل، اذان ، مفاهیم و دعا خوانی به مدت 2 روز برگزار خواهد شد.
وی برگزاری مسابقات را از محل نیات خیران و واقفان استان دانست و اظهار داشت: 13 تن از داوران بین المللی قرآن کشور این مسابقات را داوری خواهند کرد.
میرزایی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ این مسابقات باعث نشاط و پویایی جامعه قرآنی استان می شود.
دبیر ستاد این دوره از مسابقات افزود: تعداد متسابقین در مرحله استانی نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است
دبیرستاد چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در کرمانشاه،ابراز امیدواری کرد: بتوانیم فعالیت های قرآنی را آن گونه که بایسته و شایسته این کتاب است در جامعه نشر دهیم.
وی گفت: یکی از فعالیت های سازمان در کنار تولیدات موقوفات و بقاع متبرکه؛ اشاره فرهنگ ناب قرآنی است که با تأسی از اهل بیت عصمت و طهارت( علیهم السلام) در این راستا قدم برداشته و به عنوان یکی از وظایف سازمانی مسابقات قرآنی را به عنوان یک نهاد رسمی در مرحله های شهرستانی، استانی، کشوری و بین المللی برگزار می کند.
حجت الاسلام میرزایی، با بیان اینکه جامعه ما الان به آرامش نیاز دارد، تصریح کرد: اگر می خواهیم داروی درمان بیماری ها و کاستی ها خود را در دنیا پیدا کنیم و به درمان مستمر و الهی دست یابیم باید بازگشت به مفاهیم بلند قرآن کریم داشته باشیم.
وی گفت: مسابقات قرآن کریم یکی از این راه ها است که می تواند نشاط و پویایی را در جامعه قرآنی استمرار بخشد.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، اضافه کرد: تلاش اداره کل اوقاف بر این بوده است که برنامه ریزی کامل برای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش، برای نشر مفاهیم قرآن و اهل بیت( علیهم السلام) را در اولویت کارهای خود قرار دهد. 
.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار