• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

عمل به قرآن

عمل به قرآن" هدف تمام فعالیت‌های قرآنی وزارت است

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تمام فعالیت‌های قرآنی این وزارتخانه برای رسیدن به هدف اصلی که همان عمل به قرآن و توسعه اخلاق و فرهنگ قرآنی است در حال انجام است.

 چهارشنبه 20 تیر 1397   36  0      


عبدالهادی فقهی‌زاده در  برگزاری همایش تجلیل از برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم  در محل تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل اوقاف کرمانشاه، با اشاره به شرکت 241 هزار نفر در این دوره مسابقات در سراسر کشور، گفت: این مسابقات در دو محور اصلی حفظ و مفاهیم برگزار شد.

فقهی زاده اصلی ترین هدف معاونت قرآن و عتری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف را در برگزاری این مسابقات ترویج مفاهیم قرآن در عرصه‌های گوناگون عملی، رفتاری و اندیشه ای عنوان کرد وافزود: هدف اصلی ما توسعه گفتمان قرآنی است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تدوام این گونه مسابقات و توسعه و گسترش آن بتوان زمینه‌های گسترش مفاهیم قرآن در همه عرصه‌های فکری و عملی جامعه را فراهم آورد و بتوانیم از مقدمه به اصل که همان "عمل به مفاهیم دین" است، برسیم.

این مسئول افزود: ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی هدف اصلی است و تمام فعالیت‌های قرآنی برای توسعه اخلاق و فرهنگ قرآنی در حال انجام است.

فقهی زاده برگزاری این دوره مسابقات را اولین همکاری مشترک سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و افزود: برای حذف موازی کاری و هم افزایی بیشتر برای اولین بار در پاییز و زمستان سال گذشته این همکاری در برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم شکل گرفت و در عمل تجربه بسیار خوبی حاصل شد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امسال نیز هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا در هفدمین دوره مسابقات سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، شاهد همکاری مجدد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه باشیم.

فقهی‌زاده ابراز امیدواری کرد: این تجربه به سایر ارگان‌های فرهنگی هم سرایت کرده و مبنای عمل مشترک و هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد.

وی در ادامه قرآن کریم را محور تمام فعالیت‌های دینی در سراسر جهان اسلام عنوان کرد وافزود: قرآن کریم نازل شد تا شفا و مرهمی برای همه دلها باشد.

فقهی زاده تصریح کرد: این معجزه جاویدان پیامبر(ص) در کنار رحمت و مغفرت برای مومنان، برای ظالمان جز خسران ثمری ندارد و ظالم همان کسی است که به قرآن و آموزه‎‌های آن پشت کرده و بی توجه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار