• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

برگزاری

برگزاری "سوگواره یاس نبوی" در 22 بقعه شاخص کرمانشاه

معاونت فرهنگی اجتماعی اوقاف استان از آغاز ویژه برنامه‌های "سوگواره یاس نبوی" به مناسبت ایام فاطمیه در 22 بقعه شاخص استان خبر داد.

 سه شنبه 24 بهمن 1396   85  0      


  معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان کرمانشاه از آغاز ویژه برنامه‌های "سوگواره یاس نبوی" به مناسبت ایام فاطمیه در 22 بقعه شاخص استان خبر داد.

حجت‌الاسلام مهدی توسلی از برگزاری ویژه برنامه‌های ایام فاطمیه با عنوان "سوگواره یاس نبوی" در 22 بقعه شاخص استان کرمانشاه برگزار خبر داد.

وی افزود: برخی از این بقاع متبرکه در یک یا دو روز منتهی به شهادت حضرت فاطمه(س) و برخی نیز در تمام مدت ایام فاطمیه برنامه خواهند داشت و به صورت ویژه در 8 بقعه شاخص استان در شب و روز شهادت این بانوی بزرگوار برنامه های سوگواری برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان کرمانشاه هدف از برگزاری این برنامه‌ها را ترویج فرهنگ فاطمی عنوان و خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ فاطمی در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی که از تاکیدات مقام معظم رهبری است، از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه ویژه برنامه‌های سوگواره "یاس نبوی" با برگزاری ویژه برنامه همایش "رهروان یاس نبوی" عصر روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) همزمان با اول اسفند پایان خواهد یافت، گفت: این همایش با حضور بانوان استان در سطح تمامی 22 بقعه مجری طرح، برگزار خواهد شد.

توسلی در ادامه برپایی مراسم سخنرانی، مداحی، عزاداری و...در بقاع متبرکه، برپایی خیمه‌های معرفت و غرفه ترویج حجاب در هشت بقعه شاخص استان، ویژه برنامه‌های شام غریبان در بقاع شاخص، قرائت خطبه فدکیه و... را از جمله برنامه‌های سوگواره یاس نبوی در استان کرمانشاه معرفی کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان کرمانشاه با اشاره به نقش مهم و اثرگذار حضرت فاطمه زهرا(س) در ترویج دین مبین اسلام، بر ضرورت آشناسازی نسل جوان با ویژگی‌های شخصیتی ایشان تاکید کرد و افزود: درهمین راستا تعداد 90 مبلغ از شهر مقدس قم و 80 مبلغ بومی در ایام فاطمیه به نقاط مختلف استان اعزام خواهد شد.

وی همچنین اجرای طرح "آرامش بهاری" بعد از ایام فاطمیه در استان خبر داد و اعلام کرد: این طرح ویژه برنامه ایام نوروز است که از 25 اسفند ماه آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه دارد و شامل برنامه های متنوعی همچون پذیرایی از مسافران، ویژه برنامه لحظه تحویل سال، 13 رجب، روز طبیعت، روز جمهوری اسلامی و... خواهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار