کد خبر : 362111

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 19 خرداد 1400
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمانشاه
• برگزاری جلسه توجیهی طرح بشارت با حضور موسسات قرآنی کرمانشاه
رییس اداره امورقرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه گفت: از تمام ظرفیت قرآنی استان برای اجرای مطلوب طرح بشارت استفاده می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه، جلسه توجیهی طرح بشارت  امروز ۱۸ خردادماه در تالار وحدت با حضور حداکثری مؤسسات قرآنی استان شامل مؤسسات مرکز استان و مؤسسات شهرستان‌ها جهت شرکت در طرح برگزار شد

سهیلی گفت: در طرح بشارت که یک طرح ملی از سوی سازمان اوقاف است و طی آن ظرف سه سال ۵ جزء قرآن کریم حفظ خواهد شد، در استان کرمانشاه با همکاری موسسات قرآنی ادارات فرهنگ‌و ارشاد و تبلیغات اسلامی به صورت مشترک اجرا‌می شود.

رییس اداره قرآنی اوقاف کرمانشاه افزود: این کار مشترک آغاز مبارکی برای کارهای مشترک آینده خواهد بود و یکی از اهداف آن احیاء و حمایت از موسسات قرآنی استان است.

وی اولویت در اجرای این طرح را شیوه حضوری دانست و تصریح کرد: طرح به سه صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی قابل اجراست که باتوجه به شرایط ناشی از کرونا در این خصوص برنامه ریزی می شود‌.

سهیلی خاطرنشان کرد: محوریت طرح بشارت در سال جاری جزء ۲۹ قرآن کریم است که در ۲۰ جلسه دو ساعته اجرا می شود .

 وی تصریح کرد: شرکت در این طرح نیازمند داشتن گواهینامه قبولی جزء ۳۰ است و برای کسان که این گواهی را ندارند با برگزاری آزمون ورودی از جزء ۳۰ معادلسازی می شود.

رییس قرآنی اوقاف استان افزود: آزمون ورودی توسط موسسات انجام شده و مسئولیت برگزاری آزمون پایانی نیز با اداره اوقاف خواهد بود.

در ادامه معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت:طرح فراگیر استانی قرآنی بشارت  با هدف بسط و گسترش فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، حفظ و تدبر در آیات قرآن کریم، بهره مندی مخاطبان از فرصت اوقات فراغت تابستان، کشف استعدادهای نهفته حفظ قرآن کریم در استان  و همگرایی نهادهای قرآنی و اجتماعی برای ایجاد پویش های معنوی با لطف و عنایت پروردگار متعال و مشارکت برخی نهادهای قرآنی برنامه ریزی و آغاز خواهد شد.

 محسن کرمیان خاطر نشان کرد: در شیوه حضوری و مجازی مخاطبان طرح در ۲۰ جلسه آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت می ورزند و در شیوه نیمه حضوری مخاطبان طرح می بایست در حداقل نیمی از جلسات آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت ورزند.

وی تصریح کرد: مجری دوره ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان ها به عنوان کارفرما و موسسات و خانه های قرآنی و مردمی دارای مجوز و بقاع متبرکه می باشند.

در ادامه پیمان سلیمی گفت: این طرح  بین سه دستگاه هم خانواده قرآنی اداره اوقاف، ارشاد و تبلیغات اسلامی در استان کرمانشاه برگزار و مجری طرح، اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان کرمانشاه و مؤسساتی که در این طرح شرکت می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه قرانی استان کرمانشاه  اظهار کرد: سرانه حمایتی در باب ثبت‌نام در حوزه‌های حفظ قرآن‌آموزان از سوی اوقاف تامین می شود  و این ویژه قرآن‌ آموزانی است که جزء ۳۰ را حفظ کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: ما باید در حوزه ی حفظ،آموزش و تخصصی شدن کارهای قرانی فعالیت را بیشتر کنیم و در حال حاضر ویروس کرونا باعث تعطیلی کلاس های موسسات قرآنی شده به طوری که بسیاری از موسسات قرانی ما در حال تعطیلی هستند و موسسات فعال ما نیمه فعال یا غیر فعال شده اند.

سلیمی تاکید کرد: خوشبختانه حمایتی هایی از طرف اتحادیه  کشوری بابت کارها ی قرانی دریافت کرده ایم که این حمایت فقط مخصوص موسساتی است که طرح محور و در جلسات حضوری دارند. 

 مدیرعامل اتحادیه قرانی استان کرمانشاه  در پایان گفت: اطلاع رسانی اتحادیه از طریق کانال های مجازی اتفاق خواهد افتاد و در سال جدید باحمایت همکاران به جایگاه رفیع و بالای اتحادیه ی قرآنی دست خواهیم یافت.