کد خبر : 304043

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 20 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمانشاه
• مشکلات اقتصادی امروز کشور از "دوری از قرآن" نشأت می‌گیرد/ مسئولین برای برنامه‌های قرآنی وقت نمی‌گذارند
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از عدم حضور مسئولین در برنامه‌های قرآنی انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان  کرمانشاه حجت الاسلام والمسلمین  عباسیان در همایش تجلیل از برگزیدگان آزمون سراسر حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در محل تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد با انتقاد از عدم حضور مسئولین استان در این مراسم گفت: متاسفانه علی رغم دعوت برخی مسئولین، شاهد عدم حضور آنها در این محفل قرآنی هستیم و از این بابت از مسئولین گلایه مندیم که برای برنامه های دیگر وقت دارند، اما به برنامه های قرآنی که می‌رسد وقت ندارند.

وی افزود: این بی توجهی مسئولین به برنامه های قرآنی در حالی است که درمان درد امروز جامعه ما دوری از قرآن است.

عباسیان تصریح کرد: مشکلات امروز اقتصادی و اخلاقی و معضلاتی مانند بیکاری در جامعه همه به خاطر دوری از فرهنگ قرآن است و اگر فرهنگ قرآن در جامعه حاکم شود قطعا این اوضاع اقتصادی که امروز در بازار شاهد آن هستیم وجود نمی‌داشت.

وی افزود: امروز هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که سیستم بانکی کشور ربوی است و یکی از عوامل اصلی مشکلات اقتصادی امروز کشور همین ربوی بودن سیستم بانکی کشور است.

عباسیان تصریح کرد: این رانت خواری هایی که امروز می بینیم همه حاصل دوری از فرهنگ قرآن است و این می‌شود که یک نفر یک شبه با خرید 35 هزار سکه 50 میلیارد تومان کاسب می‌شود و هزاران نفر را بدبخت می‌کند.

این مسئول تاکید کرد: دوری از قرآن و رفتار قرآنی باعث شده امروز این بلایا سر کشور بیاید و تنها با ترویج رفتار قرآنی می‌توان این درد را درمان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه از ثبت نام 10 هزار و 395 نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم استان خبر داد و افزود: در این آزمون که برای اولین بار با همکاری مشترک سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد از مجموع این تعداد ثبت نام کننده، 7468 نفر در جلسه آزمون حاضر شدند.

وی افزود: اینکه بیش از 73 درصد ثبت نام کنندگان در جلسه آزمون حاضر شوند مایه خرسندی است و رکورد خوبی محسوب می‌شود.

عباسیان تصریح کرد: از جمله دیگر نکات مثبت این آزمون موفقیت بیش از سه هزار نفر در این آزمون است که توانستند از 100 نمره آزمون 70 نمره را کسب کنند.

وی افزود: بر همین اساس با توجه به تعداد بسیار برگزیدگان آزمون تصمیم بر این گرفته شد که به قید قرعه به 230 نفر از این افراد جوایزی اهدا شود.