کد خبر : 304041

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 20 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمانشاه
• عمل به قرآن" هدف تمام فعالیت‌های قرآنی وزارت است
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تمام فعالیت‌های قرآنی این وزارتخانه برای رسیدن به هدف اصلی که همان عمل به قرآن و توسعه اخلاق و فرهنگ قرآنی است در حال انجام است.

عبدالهادی فقهی‌زاده در  برگزاری همایش تجلیل از برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم  در محل تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل اوقاف کرمانشاه، با اشاره به شرکت 241 هزار نفر در این دوره مسابقات در سراسر کشور، گفت: این مسابقات در دو محور اصلی حفظ و مفاهیم برگزار شد.

فقهی زاده اصلی ترین هدف معاونت قرآن و عتری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف را در برگزاری این مسابقات ترویج مفاهیم قرآن در عرصه‌های گوناگون عملی، رفتاری و اندیشه ای عنوان کرد وافزود: هدف اصلی ما توسعه گفتمان قرآنی است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تدوام این گونه مسابقات و توسعه و گسترش آن بتوان زمینه‌های گسترش مفاهیم قرآن در همه عرصه‌های فکری و عملی جامعه را فراهم آورد و بتوانیم از مقدمه به اصل که همان "عمل به مفاهیم دین" است، برسیم.

این مسئول افزود: ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی هدف اصلی است و تمام فعالیت‌های قرآنی برای توسعه اخلاق و فرهنگ قرآنی در حال انجام است.

فقهی زاده برگزاری این دوره مسابقات را اولین همکاری مشترک سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و افزود: برای حذف موازی کاری و هم افزایی بیشتر برای اولین بار در پاییز و زمستان سال گذشته این همکاری در برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم شکل گرفت و در عمل تجربه بسیار خوبی حاصل شد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امسال نیز هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا در هفدمین دوره مسابقات سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، شاهد همکاری مجدد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه باشیم.

فقهی‌زاده ابراز امیدواری کرد: این تجربه به سایر ارگان‌های فرهنگی هم سرایت کرده و مبنای عمل مشترک و هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد.

وی در ادامه قرآن کریم را محور تمام فعالیت‌های دینی در سراسر جهان اسلام عنوان کرد وافزود: قرآن کریم نازل شد تا شفا و مرهمی برای همه دلها باشد.

فقهی زاده تصریح کرد: این معجزه جاویدان پیامبر(ص) در کنار رحمت و مغفرت برای مومنان، برای ظالمان جز خسران ثمری ندارد و ظالم همان کسی است که به قرآن و آموزه‎‌های آن پشت کرده و بی توجه است.