• امروز دوشنبه بیست و نهم مرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

بنیاد مسکن مسئول بازسازی مساجد و بقاع متبرکه مناطق زلزله زده است

بنیاد مسکن مسئول بازسازی مساجد و بقاع متبرکه مناطق زلزله زده است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان باتاکید بر اینکه اوقاف پولی برای بازسازی مساجد وبقاع متبرکه مناطق زلزله زده ندارد، گفت: بنیاد مسکن مسئول بازسازی این مساجد و بقعه احمدبن اسحاق که در زلزله سال گذشته آسیب دیده است.

 دوشنبه 25 تیر 1397   26  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، حجت الاسلام آیت الله عباسیان امروز (25 تیر) در یک نشست خبری، با اشاره به زلزله 7.3 ریشتری سال گذشته  استان کرمانشاه، اظهارکرد: بلافاصله پس از وقوع این زلزله کار شناسایی مساجد و حسینیه هایی که در مناطق زلزله زده دچار خسارت یا تخریب شده بودند را آغاز کردیم.
وی ادامه داد: پس از اتمام کار شناسایی، لیست 210 مسجد و حسینیه ای که در این زلزله خسارت دیده بودند را به همراه میزان خسارت و اعتبار مورد نیاز برای بازسازی آنها را به دستگاه های مربوطه همچون استانداری و سازمان برنامه و بودجه اعلام کردیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه میزان خسارات واردشده به مساجد و حسینیه های استان در مناطق زلزله زده را 14 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: برای تعمیر و مرمت این مساجد و حسینیه ها به دنبال جذب اعتبار از استانداری بودیم، اما طبق نظر استاندار با توجه به فعالیت اجرایی بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده و استقرار نیروی انسانی و دفتر فنی این نهاد، کار بازسازی و مرمت مساجد و حسینیه ها نیز به بنیاد مسکن محول شد.
وی با تاکید بر اینکه بیناد مسکن مسئول مرمت مساجد و حسینیه های مناطق زلزله زده است، گفت: بنیاد مسکن طرح ها و نقشه های بازسازی این اماکن معنوی را آماده کرده و برای شروع عملیات اجرایی منتظر تزریق اعتبار است.
عباسیان در ادامه به تخریب بقعه احمد اسحاق سرپلذهاب نیز در پی وقوع این زلزله اشاره کردو گفت: طبق نظر کارشناسی و فنی، بقعه قدیمی در زلزله کاملا آسیب دیده و باید تخریب می شد، اما بخش حسینیه بقعه تنها نیاز به مقاوم سازی داشت.
وی خاطرنشان کرد: عملیات تخریب بقعه قدیمی کار دشواری بود که ظرف چند ماه انجام شد و بر اساس توافق صورت گرفته با بنیاد مسکن تا هفته آینده نقشه بازسازی بقعه با معماری جدید توسط این نهاد ارائه خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تاکید کرد: از آنجایی که اوقاف پولی برای بازسازی این بقعه ندارد، لذا دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان، بنیاد مسکن و استانداری کمک هایی را برای بازسازی آن اختصاص داده اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار