• امروز یک شنبه سوم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

وقف

وقف هدیه ای ماندگار

بیا نات مقام معظم رهبری در مورد وقف

قرآن، فرهنگ مادر است

قرآن، فرهنگ مادر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: بهترین کار فرهنگی و ریشه ای آشنا شدن با قرآن کریم، مفاهیم و معارف این کتاب آسمانی است.

 جمعه 29 بهمن 1395   164  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف استان کرمانشاه

آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، پنج شنبه(۲۸ بهمن) در بازدید از محل برگزاری بزرگترین آزمون حفظ قرآن کریم گفت: مقام معظم رهبری روی کار فرهنگی اصرار ویزه و تأکید ویژه ای دارند.

وی افزود: کار فرهنگی هم در کشور زیاد می شود اما قرآن فرهنگ مادر است یعنی اگر ما بتوانیم فعالیت های قرآنی  اعم از حفظ، تفسیر، ترجمه، مفاهیم، روخوانی و همه شئون قرآنی را مدیریت کنیم یکی از کارهای اساسی و مهم است که فرزندان ما بتوانند با قرآن، معانی و مفاهیم آن رشد پیدا کنند.

 

آیت الله علما، با بیان اینکه قرآن خودش فرهنگ زاست و ایجاد فرهنگ می کند، اظهار کرد: ما هر روز به حسب زمان و موقعیت؛ از قرآن استفاده های جدید داریم لذا بهترین کار فرهنگی و ریشه ای آشنا شدن با قرآن است.

وی ابراز کرد: آزمون طرح تربیت حافظان قرآن کریم که اداره کل اوقاف کرمانشاه در حال برگزاری آن است جوانان و نوجوانان اعم از دختر و پسر را در خود جای داده است در نوع خود کار بسیار مهمی است.

 

امام جمعه کرمانشاه، تأکید کرد: همه ما موظفیم که کارهای قرآنی را ترویج و تبلیغ کنیم و آثار آن را خواهیم دید چون قرآن سرمایه عالم اسلام است و این سرمایه را نباید از آن غافل باشیم لذا رهبری تذکر و توجه دادند و تأکید کردند که روی این کار سرمایه گذاری بشود و ان شاء الله کارهای دیگر هم از کار قرآن متولد می شود.

 

وی با تأکید بر هم افزایی و انسجام بیشتر دستگاه های متولی در این حوزه، بیان کرد:  همه باید دست به دست هم بدهند و کار فرهنگی را هر کسی به نوبه خودش انحام بدهد اما متن  و اصل را قرآن قرار بدهیم.

 

آیت الله علما، با بیان اینکه همه دستگاه های متولی در حوزه قرآن باید دست به دست هم داده و کارها را مدیریت کنند، تصریح کرد: همه حقایق اسلام، معارف، سیاست و عرفان اسلام، مدیریت اسلام در همین قرآن نهفته است باید همه از آن استفاده کنیم.

 

گفتنی است، پنجمین آزمون طرح تربیت حافظان قرآن کریم امروز(۲۸ بهمن) در رشته‌های حفظ سه جزء(۳۰، ۲ و ۱)، حفظ دو جزء(۳۰ و ۱)، ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء ، حفظ کل و حفظ موضوعی (۳۰۰ موضوع، ۱۵۰ موضوع و ۱۲۰ موضوع) در شهر کرمانشاه و ۱۹ حوزه امتحانی دیگر برگزار شد.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار